Çeyrek asırlık tecrübesiyle gayrimenkul sektöründe adından sıkça söz ettiren FuzulEv, geliştirdiği FPK sistemiyle Dünya Helal Zirvesi ve Helal Expo Fuarında, yerli ve yabancı binlerce ziyaretçinin ilgi odağı oldu.

 

Dünya Helal Zirvesi ve 6. İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Helal Expo Fuarı, Cumhurbaşkanlığı himayesinde, İslam Ülkeleri Standartları ve Metroloji Enstitüsü (SMIIC), İslam Ticareti Geliştirme Merkezi (ICDT) ve Discover Events iş birliğinde 29 Kasım- 2 Aralık'ta Yenikapı'daki Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Yerli ve yabancı birçok sektör temsilcisinin bir araya geldiği fuarda stand açan FuzulEv geliştirdiği Faizsiz, Peşinatsız, Kredisiz (FPK) sistemiyle ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Bu sene 26 farklı İslam ülkesini bir araya getiren fuar ile birlikte helal konusunda farkındalık meydana getirmek ve helal ticaretini geliştirmek, dünya genelinde doğru helal standartlarının oluşturulması amaçlandı.

Dünyanın en büyük helal fuarı ve zirvesi olarak kabul edilen bu dev organizasyonda yer almaktan duydukları memnuniyeti dile getiren FuzulEv Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Akbal,’’ İslam dünyasının önde temsilcilerinin katılım sağladığı bu fuarda tüm paydaşlarımıza FuzulEv sistemiyle faiz edemeden kolay yoldan nasıl ev sahibi olunabileceğini anlattık. Bu fuarın kendimizi ifade etmek için doğru bir yer olduğunu düşünüyorum. Özellikle misafirlerimiz yoğun ilgisiyle karşılaşmak bizi mutlu etti. Tüm bunların FuzulEv olarak bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz çalışmalarda doğru yolda olduğumuzun bir göstergesi olduğuna inanıyorum. Bu motivasyonla ülkemiz ve vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmak için elimizden gelenin fazlasını yapmaya devam edeceğiz’’ dedi.


26 Ülkeden 350 Firma Katıldı

Her geçen yıl yoğun ilgi gören Dünya Helal Zirvesi ve Helal Expo Fuarı'na bu sene helal gıda, finans, turizm, kozmetik, tıp, kimya, ambalaj, makine, İslami yaşam ve tekstil gibi birçok sektörden 26 ülkeden 350 firmanın, 80 ülkeden 40 bin ziyaretçinin katılımıyla gerçekleşti.