1992

yılında Fuzul şirketler grubu bünyesinde faaliyete başlayan Fuzul Otomotiv, otomotiv sektöründe faizsiz ve yenilikçi modelleriyle kısa sürede sektörde öncü konuma geldi. Otomobil sahibi olmak isteyen ancak ödeme güçlüğü çeken veya banka faizine bulaşmak istemeyen bireyleri araba sahibi yapmayı amaçlayan Fuzul Otomotiv getirdiği yenilikçi yaklaşımı ile sektöre can suyu oldu.

Otomobilde sağladığı güven ve tecrübeyi gayrimenkul sektörüne taşıyan Fuzul Holding; kişilerin kendi ödeme koşullarını kendilerinin belirlediği, faizsiz, peşinatsız bir şekilde yuva sahibi olabilmelerini sağlayan FuzulEv’i kurdu. Türkiye’nin her yerinden pek çok insanı ev sahibi yaparak onların mutluluğuna ortak oldu. 

1994

yılında Akva Sigorta kuruldu.

2000

yılında inşaat sektöründe faaliyet göstermeye başlayan Fuzul Yapı, ürettiği markalı konutları ile inşaat sektöründe ihtiyaç duyulan hizmeti sunarak kendini bu alanda da kanıtlamıştır. Fuzul Yapı, çağdaş ve deneyimli yapısıyla güvenilir projeler ortaya koyuyor. Birbirinden başarılı projelere imza atan Fuzul Yapı ayrıca TOKİ ve Belediye iş birlikleriyle kendisinden söz ettirmeye devam ediyor.

2003

yılında Autocity kuruldu ve 2006 yılında da açık artırma ile araç satmaya başladı.

2010

yılında Başakşehir'in ilk ve tek alışveriş merkezi olan Olimpa Alışveriş Merkezi kuruldu.

2014

Atılan her adımda, başarılarıyla kendinden söz ettiren her girişiminde hep daha iyisini gerçekleştiren Fuzul Holding, gayrimenkul sektöründeki öncü konumu ve tecrübesini FuzulEv ile müşterilerine aktarmaya başladı.

Fuzul Grup, bugün Fuzul Yapı-İnşaat, FuzulEv, FuzulOto, Akva Sigorta, Olimpa Avm, Nevita ve fzl+ markalarıyla hizmet vermektedir. 

2020

Rubikpara ve Parita şirketleri kuruldu.

2021

Tasarruf Finansman şirketi yasalaştı. FuzulEv markamızla bu alanda hizmetlerimizi sürdürmeye devam ediyoruz.