Size Ulaşalım
people

FuzulEv ev alma sisteminde sizin gibi ev almak isteyen diğer kişilerle bir gruba dahil olursunuz. Her ay ödediğiniz taksitler gruptaki diğer insanların ödediği taksitlerle birlikte bir havuzda toplanır. Çekilişe katılırsanız sıra size geldiğinde önceden belirlediğiniz miktardaki bir evi sizin için peşin olarak alır ve size teslim ederiz. Çekilişe katılmadığınız bir model tercih ederseniz evinizi beraber belirlediğimiz bir sürede alırız ve size teslim ederiz. 

Taksitlerinizi öderken faiz ödemezsiniz. Taksit vadeniz için vade farkı ödemezsiniz. Eğer istemezseniz eviniz için peşinat da ödemezsiniz.

people

Başvurunuzu çağrı merkezimizi arayarak, başvuru formunu doldurarak veya E-Şube üzerinden başlatabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimizin yardımıyla size en uygun modeli seçip sisteme dahil olabilirsiniz. Başvuru formunu imzaladıktan ve Organizasyon Ücretini yatırdıktan sonra sistem aktifleşir. Yanınızda kimliğiniz olması yeterlidir.

people

Bekleme süreci dahil olduğunuz modele göre değişir. Çekilişli bir modele dahil olursanız her ayın ikinci haftası noter huzurunda yapılan teslimat belirleme çekilişine katılırsınız. Çekiliş günü ve saati için sizi ayrıca SMS üzerinden bilgilendiririz. Çekilişleri Youtube FuzulTV kanalından takip edebilirsiniz. Yapılan çekiliş sonucunda evinizi almaya hak kazandıysanız, sizler bilgilendirilirsiniz ve teslimat ile ilgili gerekli işlemlere başlayabilirsiniz. 

Seçmiş olduğunuz modele göre en geç teslim zamanına kadar sıra size gelmez ise, FuzulEv siz taksitlerinizin bitmesini beklemeden sizi ev sahibi yapar. 

Çekilişsiz bir modele dahil olursanız evinizin teslim zamanını birlikte belirleriz. Taksitlerinizi öderken ev sahibi olabilirsiniz. 

Taksit ödemelerinizi online işlemler (https://online.fuzulev.com/giris) üzerinden takip edebilir ve üyelik bilgilerinizi görebilirsiniz.

people

Sıra size geldiğinde teslimatlar için evrakları toplamaya başlarsınız. Türkiye’nin her yerinden tapulu olmak kaydıyla bir ev ya da çatılı iş yeri belirleyebilirsiniz. Belirlediğiniz gayrimenkul için tarafımızdan bir Ekspertiz atanır. Eksper gayrimenkul için bir değer belirler. Değer onaylanınca teslim tarihi belirlenir. Şirket yetkilimizle birlikte tapuda buluşup işlemleri hallederiz ve artık bir gayrimenkul sahibi olursunuz. 

Eviniz için yapılması gereken zorunlu sigorta masrafları size ait olur. Almış olduğunuz gayrimenkulünüze kalan borcunuz kadar ipotek konulur. Gayrimenkulünüzü oturum amaçlı veya kiraya vererek de kullanabilirsiniz. Sadece borcunuzu bitirmeden satış yapamazsınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Bana kredi çıkmıyor. Nasıl ev alırım?   

Bankaların kredi sistemi ile FuzulEv sistemlerinin bağlantısı yoktur. Kredi notunuz yetersiz olsa bile FuzulEv kampanyalarına katılabilirsiniz.

Ev yerine arsa alabilir miyim?   

Faizsiz modellerimizle sadece ev, otomobil, motosiklet, karavan ve çatılı iş yeri alınabilmektedir.

Çekilişte bana en son çıkarsa ne olur?   

Çekilişin toplam sürenin en geç yarısına geldiğinizde sıra size hala gelmediyse ev almanızı sağlarız.  

Faiz almıyorsanız siz bu işten ne kazanıyorsunuz?

Sisteme girerken sizden talep ettiğimiz bir Organizasyon Ücreti var. Bu ücret sistemi almak için talep ettiğiniz gayrimenkule göre %8 ile %14 arasında değişkenlik göstermektedir. FuzulEv olarak kazancımız budur.

Taksitlerimi ödeyemezsem ne olur? Paramı geri alabilir miyim?   

Ödeyemezseniz taksitlerinizi dondurabilirsiniz. Dondurduğunuz süre daha sonra teslim sürenize eklenir. Eğer sistemden çıkmak isterseniz Organizasyon Ücreti haricindeki paranızı geri alabilirsiniz. Paranızı talimat verdiğiniz 3-6 ay arasında size geri öderiz. 

Birden fazla sisteme girebilir miyim?

Evet. Kendiniz, eşiniz ya da çocuklarınız için birden fazla sisteme dahil olabilirsiniz. Örneğin hem ev hem araba alabilirsiniz.  

Yurt dışında yaşıyorum yine de ev alabilir miyim?

Evet, TC vatandaşı olduğunuz sürece nerede yaşadığınız fark etmez. Ev sahibi olabilirsiniz.

İçinde bulunduğum grup dağılırsa ne olur?

Sistem çalıştırıcısı FuzulEV, bu organizasyonun teminatıdır. Durumunuzda hiçbir değişiklik olmadan evinize kavuşursunuz.

Teslimat esnasında ayrıca masrafım olur mu?

Alacağınız gayrimenkul ile ilgili tapu masrafınız, yapılması gerekli sigorta masrafı ve haciz, ipotek yada rehin masraflarınız olur.

Erken ödeme veya ara ödeme yapmak istersem teslimatımı da erken alabilir miyim?

Çekilişsiz modellerimizde yapacağınız peşinat, ara ödeme veya erken ödeme teslim tarihinizi öne alacaktır. Çekilişli modellerimiz de ise yapacağınız peşinat veya ara ödeme sadece çekişte çıkmaz ise alacağınız son teslim tarihini öne alır.

Teslim aşamasında aldığım gayrimenkule ipotek veya rehin konuyor mu?

Evet; Çünkü siz teslim aldınız ama o grupta daha sizden başka gayrimenkulünü teslim almayanlar var. Onların haklarını korumak ve teminat altına almak için bu yapılıyor. Aynı şekilde sizden önce teslim alanlara konulan ipotek veya rehinler de sizin haklarınızın korunma ve teminat altına alınmasına hizmet edecektir.

Merak ettiğiniz her şeyi cevaplayalım,

Sizi de Ev Sahibi Yapalım

Bu zorunlu alan doldurulmalıdır.