MÜSİAD tarafından bu yıl 17'ncisi gerçekleştirilen MÜSİAD EXPO Fuarı, İstanbul CNR Fuar Merkezi’nde düzenlendi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından bu yıl 17'ncisi gerçekleştirilen MÜSİAD EXPO Fuarı, İstanbul CNR Fuar Merkezi’nde 21-24 Kasım 2018 tarihleri arasında düzenlendi. Her iki yılda bir düzenlenen MÜSİAD EXPO Fuarı iş dünyasının önde gelen temsilcilerini ev sahipliği yapıyor.

30 ülkeden bakan düzeyinde toplam 140 ülkeden katılımın olduğu MÜSİAD Expo ‘İş Burada: Meselemiz Türkiye’ sloganıyla düzenlendi. Fuarda bu yıl çevre ve yapı malzemeleri, inşaat, tekstil, otomotiv, makine, mobilya, gıda, bilgi teknolojileri ve savunma sanayi gibi birçok farklı sektör temsilcileri bir araya geldi.

Bu yıl 7 binden fazla yatırımcıyı ve devlet adamını konuk eden, dünyanın en önemli ekonomi, finans ve ticaret zirvelerinden biri olan 17. MÜSİAD EXPO, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla gerçekleşti. Beraberindeki heyet ile fuarı gezen Sayın Cumhurbaşkanımızın yanı sıra Bilim ve Sanayi Bakanı Mustafa Varank, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya gibi kamu kurum ve kuruluşlarında yer alan önemli isimler FuzulEv Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Akbal ile sohbet ederek FPK sistemiyle ilgili detaylı bilgi aldı.

FuzulEv sitemini anlatan Eyüp Akbal,’’ Ülkemizde ev sahibi olmak isteyip mevcut koşullar nedeniyle ev sahibi olamayan milyonlarca aile bulunuyor. Her gelir grubuna uygun ödeme seçenekleri sunarak, vatandaşların küçük küçük taksitlerle, peşinat vermeden ve ara ödeme yapmadan ev alma hayallerinin gerçekleşmesini sağlıyoruz. Günümüzde tasarruf modellerine olan ihtiyacın artmasıyla birlikte kadınların Altın Günü’ne benzeyen sistemimizle fark yarattığımıza inanıyoruz. Türk kültürünün değer ve hassasiyetlerine bağlı kalarak vatandaşın kolay yoldan ev sahibi olması için çözümler üretiyoruz. FuzulEv’i tercih edenler her ay zorlanmadan kira öder gibi ödemelerini yaparak banka kredisine ve faizine bulaşmadan tasarruf ederek en kolay yoldan ev hayalini gerçeğe dönüştürüyor. FuzulEv olarak 27 yıldır insanların ev sahibi olmalarına katkı sağlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Ülkemize ve vatandaşımıza en iyi hizmeti sunmak için çalışmaya devam edeceğiz’’ dedi.

Fuara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Eyüp Akbal,’’ Son dönemde üretici ve ihracatçı firmalar için daralan pazarlar karşısında, gelişen yeni pazarlara ulaşmak ve bu doğrultuda uluslararası fuarları kullanmak büyük önem teşkil ediyor. En güçlü pazarlama mecralarından biri olan fuarlar, rekabet gücünü kaybetmek istemeyen ve büyümek isteyen firmalar için ciddi önem arz ediyor. Bu bağlamda, MÜSİAD EXPO bu yıl daha da ön plana çıkıyor. Bu sene düzenlenen 17. MÜSİAD Expo Fuarı’nda gözlemlediğimiz kadarıyla katılım oldukça yüksek. Fuarın ilk gününde pek çok görüşme yaptık, randevu talebi aldık. FuzulEv olarak doğru bir platformda yer aldığımızı düşünüyorum’’ şeklinde görüşlerini ifade etti.

‘’MÜSİAD Expo’da yerli ve yabancı yatırımcıya çağrı’’

Etkinlikte konuşma yapan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sanayinin daha da güçlenmesine verdikleri önemin altını çizdi. Sanayi sektöründe rekabeti artırmak, üretimde yapısal dönüşümü gerçekleştirmek, yerlileşme ve markalaşmayı sağlamak, ithalata bağımlılığı azaltmak, stratejik ürünlere teşvik vermek gibi amaçlarla hayata geçirdikleri faaliyetlerden bahsetti. Türkiye ekonomisinin içinde bulunduğu darboğazdan çıkabilmesi, cari açık dengesinin kurulması ve yabancı yatırımcının yanı sıra yerli yatırımcının yeni yatırımlara motive edilmesi vurgulandı. Asya’dan Avrupa’ya, Orta Doğu ve Afrika’dan Türki Cumhuriyetlere kadar yabancı iş adamları ve devlet adamlarını konuk edildiği fuarda, Türkiye’yi yatırımcılar için bir cazibe merkezi haline getirmek adına hayata geçirilen teşvik sistemi ve Proje Bazlı Destek programından bahsedildi.